S ohledem na nově vyhlášený stav nouze a omezení nařízená radou vlády ČR, je třeba provést nemilá opatření a řadu změn. Například musíme, vedle plánovaných výletů, zrušit naše pravidelná Kulturní odpoledne a také konzumaci jídla a pití v klubovně, čili i naše oblíbená „společná kafíčka“.
Provoz centra Hurá proStory bude v říjnu 2020 omezen pouze na pravidelné workshopy a dílničky.

„Víme, že hodně seniorů těžce nese být doma v izolaci od života a tak se jsme se snažili vše nějak rozumně skloubit,“ vysvětluje předseda spolku Hurá  na Výlet! Tomáš Martinek. Společný čas budou senioři a pracovníci centra trávit například pečením perníkových autobusů pro sponzory, vyráběním podzimních věnců na dveře domácností seniorů, malováním kachliček pro zútulnění centra Hurá proStory anebo šitím divadelní opony pro kolegy z divadelního souboru.

Workshopy budou v průběhu října vždy pro dvě skupiny a to ve čtvrtek od 9 a od 13 hodin. Z důvodu omezené kapacity je třeba se na ně předem zarezervovat u koordinátorky centra Nikoly na telefonu 605 313 919.

„Bohužel,výlety pro rok 2020 jsou tímto za námi. Pojedeme společně, když situace a vláda dovolí, už jen před Vánoci do Polska. Těžko říct, co v nejbližším budoucnu bude. Pojďme se tedy společně alespoň těšit,“ říká závěrem předseda spolku s tím, že pokud by došlo v průběhu měsíce k nějakým dalším změnám, bude o nich spolek včas informovat.