Kontakty

Kontakty

Novinky

Fotogalerie

Titulna Fotka Senior Festival 2 | Hurá na Výlet

Senior festival

mrak_v lavo_3
Slnko
2024 Senior Festival | Hurá na Výlet

S příchodem letního období i letos město Chrast spolu se Spolkem Hurá na Výlet! chystá Senior Festival 2023, na který loni zavítali i senioři z Prahy a Brna. Letos se bude konat v sobotu 24. června od 10.00 hodin v Zámeckém areálu v Chrasti.

Spolek Hurá na Výlet! spolu s městem Chrast připravuje pestrý celodenní program, který zaujme nejen seniory. Na velkém festivalovém pódiu se od dopoledních hodin vystřídá řada hudebních těles a to nejen těch regionálních, které budou hrát  k tanci i poslechu. Během dne se představí chrudimský Retro-Band Zdeňka Švařila nebo Pardubická Šestka a program skvělé doplní i JG DIX z Holic.

Hvězdou letošního festivalového programu je legendární zpěvačka Ilona Csaková a známé pěvecké duo Eva a Vašek, které působí na pro seniorské hudební scéně více jak třicet let. Zároveň zahajovali první ročník Senior Festivalu v Chrudimi a sklidili veliký úspěch. A jistě dojde i na nějaké překvapení v podobě vzácného hosta! 

Pro milovníky historie Spolek Hurá na Výlet! spolu s městem Chrast opět připravuje statickou prohlídku historických vozidel a motocyklů. 

Tato technika bude k vidění v zámeckém areálu a v části prostoru samotného festivalu. Pro ty, kteří by chtěli poznat krásy Zámeckého areálu jinak než procházkou, připravujeme opět možnost využít projížďky koňským spřežením.

 Návštěvníci festivalu mohou rovněž využít prohlídky městského muzea, které sídlí přímo v barokním zámku nebo prohlídku zámecké zahrady, která patří k předním dílům světového zahradního architekta, Františka Thomayera.

Nebude chybět skvělé občerstvení a stánky s tradičním sortimentem.

Kapacita míst k sezení je zajištěna pro všechny. Během akce bude na místě dohlížet Český červený kříž, který zajistí případné poskytnutí první pomoci. Vstupné na akci je dobrovolné.

Akce je podpořena Pardubickým krajem, městem Chrast a řadou soukromých a firemních dárců.

Senior Festival tradičně probíhá pod záštitou Ing. Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za neziskový sektor a sociální péči.

Ředitel festivalu

Created With Gimp | Hurá na Výlet

MgA. Bc. Miroslav Novotný

členka spolku, absolventka VŠ oboru cestovní ruch

Být součástí plánování a organizování aktivit pro seniory je pro mě čest již od roku 2016. Mám ráda přátelskou a veselou atmosféru na výletech, kde senioři zapomenou na starosti všedních dní, mohou se seznamovat a poznávat nová místa. Už teď se těším na zážitky, které nám přinese nová sezóna

Bushes | Hurá na Výlet
Bush Alternative | Hurá na Výlet

Partneři festivalu 2024

Fotogalerie z festivalu

O festivalu 2023

O čtvrtý ročník již tradičního Senior festivalu pořádaného Spolkem Hurá na Výlet ve spolupráci s Městem Chrast byl velký zájem. Akci, na které vedle zpěvačky Ilony Csákové a dua Eva a Vašek vystoupila řada místních kapel a orchestrů, navštívila zhruba tisícovka seniorů a zúčastnili se jí i návštěvníci z mladších generací.

Senior Festival 2024 | Hurá na Výlet
mrak_v lavo_2
mobil_senior festival_ilustracie
Senior Festival 2021

O festivalu 2022

Po zdařilém druhém ročníku Senior festivalu, který loni potěšil bezmála dvě tisícovky návštěvníků, se Spolek Hurá   na Výlet! ve spolupráci s městem Chrast opět rozhodl Senior Festival 2022 uskutečnit v Zámeckém areálu v Chrasti, a to  v sobotu 25. června 2022 od 10.00 hodin.

Mrak Pravo 5 | Hurá na Výlet
Senior Festival 2021

O festivalu 2021

Senior festival pořádaný Spolkem Hurá na Výlet! a městem Chrast proběhl minulý víkend v Zámeckém areálu v Chrasti   a potěšil bez mála patnáct set návštěvníků z celého kraje i vzdálenějších míst republiky. Dvoudenní program nabízel žánrové spektrum jak českých, tak světových interpretů.

Senior Festival 2021
Senior festival_ilustracia
zelen_2
Group 329 | Hurá na Výlet

O festivalu 2019

Senior festival pořádaný Spolkem Hurá na Výlet! a městem Chrast proběhl minulý víkend v Zámeckém areálu v Chrasti a potěšil bez mála patnáct set návštěvníků z celého kraje i vzdálenějších míst republiky. Dvoudenní program nabízel žánrové spektrum jak českých, tak světových interpretů.

zelen
Senior festival_ilustracia

Rozhovory a reportáže

Rozhlas Pardubice Logo | Hurá na Výlet

Roztančíte babičku a dědu? 

Hurá na výlet
do Chrudimi!

Senior Festival čeká velká premiéra. Hlavně starší generace by si mohla užít sobotu 15. června. Organizátoři pro ni mají pestrý program v chrudimských Klášterních zahradách.

Group 62 | Hurá na Výlet
Hradec Kralove | Hurá na Výlet

Roztančíte babičku a dědu? 

Hurá na výlet do Chrudimi!

Senior Festival čeká velká premiéra. Hlavně starší generace by si mohla užít sobotu 15. června. Organizátoři pro ni mají pestrý program v chrudimských Klášterních zahradách.

Vysocina | Hurá na Výlet

Spolek Hurá na výlet konkuruje ‚šmejdům‘

V roce 2014, kdy kulminovaly potíže seniorů se zájezdy s takzvanými ‚šmejdy‘, vznikl projekt Hurá na výlet.

Bush Alternative | Hurá na Výlet
Logo (1) | Hurá na Výlet

Senior festival v Chrudimi sklidil i přes úmorné vedro úspěch

Chrudim – Sobota byla sice ve znamení vysokých teplot, které se pohybovaly nad 30 stupni Celsia, ani to ale neodradilo řadu zejména starších návštěvníků, aby  v Chrudimi navštívili unikátní akci v režii organizace Hurá na výlet – Senior festival.

Seznam Zpravy | Hurá na Výlet

Vymysleli levné výlety pro seniory, nyní pořádají první Senior Festival

V reakci na dokument „Šmejdi” Silvie Dymákové se rozhodli Tomáš Martinek   a Miroslav Novotný založit spolek pro seniory. Berou je na výlety a nyní pořádají i první Senior Festival. Ukazují jim, že výlety nejsou jen o nákupu.

Vysocina | Hurá na Výlet

Spolek Hurá na výlet konkuruje ‚šmejdům‘

V roce 2014, kdy kulminovaly potíže seniorů se zájezdy s takzvanými ‚šmejdy‘, vznikl projekt Hurá na výlet.

zelen_2

Informace k výletům 2024