O čtvrtý ročník již tradičního Senior festivalu pořádaného Spolkem Hurá na Výlet ve spolupráci s Městem Chrast a  s podporou Pardubického kraje byl o minulém víkendu velký zájem. Akci, na které vedle zpěvačky Ilony Csákové a dua Eva a Vašek vystoupila řada místních kapel a orchestrů, navštívila zhruba tisícovka seniorů a zúčastnili se jí i návštěvníci z mladších generací.

Přestože Senior Festival vznikl poměrně nedávno a na čas ho přerušila i covidová pandemie, stává se z něj významná akce celého regionu. Zásluhu na tom mají jak organizátoři a jejich dobrovolníci, tak i spolupracující instituce.

„Pardubický kraj se v sociální oblasti soustředí na rodinnou politiku, a to se týká nejen rodin s dětmi, ale také seniorů. V kraji podporujeme také Dny seniorů, ale ty jsou až na podzim, kdy už nemusí být pěkné počasí. Jsem rád, že spolek Hurá na Výlet organizuje tento tradiční festival, který je mezi seniory velmi oblíben. O tom svědčila i skvělá atmosféra, která se nesla celým programem v okolí chrasteckého zámku,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Pro organizátory bylo důležité, aby svozové autobusy z Pardubic, Chrudimi, Slatiňan, Hradce Králové a Vysočiny v pořádku dopravily všechny seniory bezplatně do Chrasti i nazpět domů. Na místě pak bylo potřeba mít pro všechny starší účastníky místa k sezení a celkem deset dobrovolníků se staralo o to, aby se senioři na festivalu cítili dobře a nic jim nechybělo. „V rámci odpoledního programu jsme na pódiu z řad návštěvníků přivítali nejstaršího seniora, kterým byl pan Štefan z Chrasti, který letos oslavil 91 let! Jsem velice rád, že návštěvníci opakovaně ocenili skvělé místo, kde se festival koná a pestrost programu, který jsme pro ně zvolili,“ řekl ředitel festivalu Miroslav Novotný.

„Vyšlo nám i krásné počasí. Vysoká návštěvnost i zájem opět poukázaly na obrovskou sílu a vitalitu, kterou lze nalézt v každém věku, což pro mě i všechny kolegy nesmírně povzbuzující,“ řekl předseda spolku Hurá na Výlet Tomáš Martinek.

Festival se už potřetí konal v Chrasti a vypadá to, že se tam cítí jako doma. „Jsem velmi rád, že se naše město dlouhodobě podílí na rozvoji proseniorské a prorodinné politiky. Doufám, že na letošní úspěšný ročník navážeme i v příštích letech. Spolupráce mezi městem Chrast a spolkem Hurá na výlet není jen v pracovní rovině, ale za ty roky jsme také dobrými přáteli, což spolupráci značně prohlubuje,“ konstatoval starosta města Chrast Vojtěch Krňanský.

KONTAKT PRO MEDIA

Tomáš Martinek

Spolek Hurá na Výlet!
tel.: 420 773 262 122

tomas.martinek@huranavylet.cz