Šmejdi byli, jsou a budou. Vylézají z nor, když je nejhůř, aby využili bezbrannosti a důvěry nejslabších. Jako třeba teď😠

Spolek Hurá na Výlet! vlastně právě díky (kvůli) nim vznikl a tak ani teď nemůžeme mít zavřené oči.

Například v Pardubicích už se objevují první případy, kdy Šmejdi využívají krizové situace, aby se na seniorech obohatili.

Víme, že je v této době nutné jednat rychle, bez byrokracie a prodlev, ale základní pravidla osobní ochrany musíme dodržovat🙏.
_____

Milí senioři,

doporučujeme si dobře zmapovat možnosti pomoci, v dnešních dnech bývají služby spojené s pomocí obvykle zdarma. Nenechávejte si nabízet předražené služby, ani zboží. Žádný slušný člověk v této době po vás nic podobného chtít nebude. Vyžadujte průkazku dobrovolníka, nebo chtějte vidět například pověření z městského či obecního úřadu.
Bez podobných dokladů k sobě domů nikoho nepouštějte a určitě nic nekupujte. Peníze od vás může chtít jen člověk, který vám nese nákup na vaše přání a předá vám stvrzenku📄

Dobrých lidí je spousta, ale umí se mezi nimi schovat i ti špatní. Buďte opatrní a nenechte se okrást. A hlavně se nebojte, bude lépe a lépe. Když vám bude smutno, nebo si nebudete vědět rady, obraťte se na některou z těchto linek pomoci ve vašem okolí📞♥️:
https://huranavylet.cz/linky-pomoci/